SO 26. leden 2019

Visací zámek + hosté

VISACÍ ZÁMEK VE ŽLUTÝM PSOVI V PARDUBICÍCH!

V sobotu 26. ledna od 18:00 ve Žluťáku na vás bude čekat kapela MANUAL, UNISONO, WHATROCK a zlatý hřeb večera legendární česká punková kapela VISACÍ ZÁMEK.

 

VISACÍ ZÁMEK je punková skupina, působící na české hudební scéně již od roku 1982. Kapela hraje stále v původní sestavě. Zejména v počátcích svojí tvorby silně ovlivnila zvuk celé jedné generace kapel a názory celé jedné generace posluchačů. Hity jako Uniformy nebo Dopravní značky položily ideový základ moderního českého anarchopacifismu, ostatní raná díla skupiny Visací Zámek jsou zase pevně rozkročena mezi vypjatým nihilismem a raným postmodernismem. Během 90. let se kapela ideově vzdálila původním anarchistickým ideálům a punkovému zvuku a myšlenkově se přiblížila spíše nihilismu a hudebně pak možná dřevnímu heavy-metalu. V současné době se kapela vrací k punkovým kořenům a snaží se získat přízeň další generace fanoušků a fanynek například hitem a videoklipem Známka punku.

Při koncertech kapely bývají provolávána hesla „Punk's not dead, vy volové či úprava hesla „Punk's not dead“ na „Punk's not sweet“, která se stala pro kapelu tradičními.

 

Rocková kapela MANUAL hraje už deset let během kterých, se vyrýsovala do podoby, kterou známe dnes. Jediný člen, který je v kapele, od jejího vzniku je frontman a hlavní kytarista Vašek Brzek. Těšte se na jeho vysoké tóny, které vyluzuje z úst a na jeho kytarou za hlavou, se kterou zahraje prakticky jakékoli sólo.

 

Skupinu UNISONO založil v roce 1987 klávesák Petr Štěpánek spolu s kytaristou Vlastou Lukšíkem. Po dvou výměnách rytmiky do kapely v roce 1992 nastoupili baskytarista Radek Štecker a bubeník Láďa Vašíček. Od té doby skupina hraje v nezměněném složení. Originální směs rockových vypalovaček, pomalých balad a chytlavých hospodských odrhovaček, vždy se silnými melodiemi – stojí především na Štěpánkových písničkách.

 

A abyste nemuseli jít brzy domů, tak na závěr to rozjede mladá pětičlenná kapela WHATROCK z Východních Čech hrající vlastní tvorbu s českými texty. Po ustálení sestavy na jaře 2012, s ženským vokálem v čele a hnacím motorem v podobě autorského dua Zdeněk Borecký-Ondřej Bezvoda, kapela koncertuje v klubech, na festivalech a jiných akcích.

 

V rámci večera se můžete těšit na odhalení nových videoklipů kapely, hostesky a spoustu další zábavy.

 

 

Pojede párty a hlasitej rock!

Otevřeno: 18:00

Start: 19:00

Vstupné na místě: 320 Kč

Vstupné předprodej: 270 Kč